Lepiej odinstalować QuickTime'a

19 kwietnia 2016, 08:53

US CERT zaleca odinstalowanie oprogramowania QuickTime z komputerów z systemem Windows. Poradę taką wydano po tym, jak firma Trend Micro poinformowała, że Apple nie będzie już łatał dziury w odtwarzaczu, gdy tymczasem istnieją w nim dwie luki



Windows Server 2008 opóźniony

12 lipca 2007, 10:04

Microsoft poinformował o opóźnieniu premiery systemu Windows Server 2008 (Longhorn). Nowy serwerowy OS miał trafić na rynek jeszcze w bieżącym roku.


Internet Explorer 9 skorzysta z GPU

19 listopada 2009, 18:33

Microsoft chyba postanowił nadrobić stracony czas i poważnie zabrać się za rywalizację na rynku przeglądarek internetowych. Od kilku dni przedstawiciele koncernu coraz częściej wspominają o Internet Explorerze 9, a Ray Ozzie, główny architekt oprogramowania, zapowiedział, że IE9 będzie najlepszą przeglądarką dla Windows.


Koniec dominacji Windows i zmiany w taktyce cyberprzestępców

23 lutego 2011, 12:10

Firma Kaspersky Lab przewiduje, że w ciągu obecnej dekady będziemy świadkami zmian w taktyce cyberprzestępców. Zmniejszające się znaczenie Windows spowoduje, że platforma ta nie będzie już ulubionym celem hakerów, jednak nie zniknie im całkowicie z pola widzenia.


Microsoft zmienia nazwę interfejsu "Metro"

3 sierpnia 2012, 07:48

Interfejs systemu Windows 8 nie nazywa się już Metro. Nazwa do której zdążyliśmy się przyzwyczaić wychodzi z użycia po tym,jak zespół prawny Microsoftu rozesłał informację z prośbą o jej nieużywanie.


Windows Server dla ARM

28 października 2014, 09:11

Źródło, na które powołuje się Bloomberg, twierdzi, że Microsoft testuje system Windows Server uruchomiony na maszynach z procesorami ARM. Obecnie koncern z Redmond ma w ofercie wyłącznie oprogramowanie serwerowe dla maszyn x86.


Rosną dochody z Windows, Azure i Office

30 kwietnia 2018, 09:01

Microsoft, mimo że jego pozycja na rynku IT nie wydaje się równie silna co jeszcze dekadę temu, wciąż osiąga świetne wyniki finansowe. Najwyraźniej koncern dobrze odnajduje się w szybko zmieniającej się rzeczywistości świata IT.


Browzar - bezpieczna przeglądarka dla minimalisty

6 września 2006, 12:02

Ajaz Ahmed, znany w Wielkiej Brytanii twórca nieistniejącej już firmy Freeserve, która oferowała darmowy dostęp do Internetu, stworzył przeglądarkę, której celem jest zapewnienie użytkownikowi jak największej prywatności. Browzar zajmuje jedynie 264 kilobajty.


Chrome korzysta z kodu Microsoftu

16 września 2008, 11:34

Podczas premiery przeglądarki Chrome Google dziękował dwóm opensource'owym projektom, z których korzystał - Firefoksowi i WebKitowi. Okazuje się, że podziękowania należą się też... Microsoftowi.


Poprawki nie dla zainfekowanych

15 kwietnia 2010, 16:18

W lutym część użytkowników systemu Windows XP zobaczyła tzw. niebieski ekran śmierci (BSOD) po zainstalowaniu najnowszych poprawek. Spowodowany on był, jak się okazało, wcześniejszym zainfekowaniem komputera przez rootkit.


Jubileusz 75-lecia Polskiej Akademii Nauk